Ansámbel nepravidelného divadla, Banská Štiavnica (SK)

BOHOROVNÍ (bar kabaret noir)

Silné príbehy, podmanivá hudba Roba Mankoveckého a texty Vlada Jančeka, expresívny tanec Laca Cmoreja & čierny humor v barovej spoločnosti skvelých hercov, to je štýlový nový bar kabaret noir od tvorcov AMPLIÓNU!

Program pre mladých a dospelých

Hotel Grand Matej piatok 21:00

Prijmite pozvanie na Olymp! Pohodlne sa usaďte, vychutnajte si pohár bubliniek a naša barová suita sa o vás postará. Môže si človek dovoliť všetko? Je pánom života a smrti? Sme Bohu rovní? Bar kabaret noir o tých, ktorí sa cítia viac ako boh, aj o tých, ktorí sú mu skutočne podobní. Hrozby, ktoré priniesla pandémia a následne hrôzy vojny, si vyspelý svet pripúšťal len v hororoch či v krajinách tretieho sveta, žil takpovediac bohorovne. Unikátna doba ukázala, že téma bohorovnosti je výsostne aktuálna. Bohorovní ako nedotknuteľní vládcovia života a smrti a naopak, bohorovní ako solidárni so všetkými ľuďmi bez rozdielu, teda Bohu podobní. Čo zvíťazí? Pokora či bohorovnosť? Kabaretná show pre divákov od 15 rokov.

Ansámbel nepravidelného divadla (AND) je nezávislá skupina divadelníkov a priateľov súčasného umenia podobného humanistického zmýšľania a svetonázoru so sídlom v Banskej Štiavnici. Vznikla generačnou a programovou transformáciou Kremnického divadla v podzemí (2012 – 2017), ktoré v roku 1981 založilo a 25 rokov organizovalo Festival humoru a satiry Kremnické gagy. AND sa venuje hľadaniu nových foriem moderného kabaretu, pouličným a angažovaným produkciám. V 2016 založil v Banskej Štiavnici medzinárodný Festival AMPLIÓN – Nový kabaret & pouličné umenie. Jeho členovia boli spolutvorcami projektu Mesto kultúry Banská Štiavnica 2019.

Viac na: https://www.and-theatre.art

 

Foto: Michal Svítok