AMPLION 2021 Prakticke info AMPLION 2021 Prakticke info

Desať dobrých rád do života festivalového návštevníka

1. Nemám čas, napíšte mi to najnutnejšie

Ubytovanie si rezervujte čo najskôr. Štiavnica je obľúbené turistické mesto a pokojne by sa vám mohlo stať, že pred festivalom už v meste žiadne voľné ubytovanie nezoženiete.

Vstupenky si kúpite od 1.9. 2020 online na www.amplion.eu/vstupenky (resp. na www.tootoot.sk) až do začiatku každého predstavenia a od 24.9. 2020 aj osobne v Centrálnom predaji vstupeniek (Kultúrne centrum, bočný vchod z Akademickej ulice).

Permanentky na AMPLIÓN nekúpite.

Začiatok predstavenia je presne podľa programu. Preto si nastavte veliteľský čas a príďte vždy načas, pretože by sa vám mohlo stať, že budete musieť chvíľu čakať pred vchodom, pokým vás kontrolóri vpustia. A zatiaľ by ste boli smutní :(

Svetre a dobré topánky na AMPLIÓN určite patria. Večery môžu byť chladné a terén je v meste takmer vysokohorský!

⬆ Naspäť na obsah

2. Vstupenky na programy – kde, ako, kedy?

Chcete mať istotu, že sa na vybrané produkcie dostanete? Kúpte si vstupenky vopred online na www.amplion.eu/vstupenky. Niektoré priestory majú obmedzenú kapacitu a nikto predsa nechce pred predstavením zistiť, že je už vypredané! Vstupenky si môžete pohodlne kúpiť zo svojho PC alebo mobilu najneskôr minútu pred začiatkom predstavenia.

Po začiatku programu už online nákup vstupeniek nie je možný.

Počas celého festivalu si môžete vstupenky kúpiť aj osobne v Centrálnom predaji vstupeniek. Tu si môžete kúpiť vstupenku aj po začiatku produkcie, kedy už je online predaj zastavený. Nájdete ho v bočnom vchode Kultúrneho centra (z Akademickej ulice), otvorené je vo štvrtok 24.9.2020 od 15:00 do 21:00 hod., v piatok a sobotu od 9:00 do 23:00 hod. a v nedeľu od 9:00 do 18:00 hod.

Nezabudnite, že na jednotlivých scénach sa vstupenky nepredávajú.

⬆ Naspäť na obsah

3. Kde kúpim permanentku?

Bohužiaľ, permanentky na Festival AMPLIÓN nepredávame. Jednotlivé scény majú rôznu kapacitu a nemohli by sme zaručiť, že sa všetci majitelia permanentiek dostanú na všetky programy.

⬆ Naspäť na obsah

4. Ako sa najlepšie dostanem do Banskej Štiavnice?

Vlakom alebo autobusom

Pri ceste vlakom a autobusom počítajte s tým, že z konečnej zastávky budete musieť ešte kus cesty šliapať pešo (vlaková stanica je vzdialená 3 km od centra, autobusová zastávka cca 2 km). MHD v Banskej Štiavnici neexistuje, výhodné je objednať si taxík, ktorý stojí 2 až 3 €. Viac tu.

Tiež si pribaľte knihu, pretože takéto cestovanie vám kvôli prestupom chvíľu potrvá. Autobusy smerujú do Štiavnice zo Žarnovice, Žiaru nad Hronom, Zvolena alebo z Levíc. Pokiaľ cestujete vlakom, prestup vás čaká v Hronskej Dúbrave. Cesta vlakom do Banskej Štiavnice povestnou Štiavnickou Ančou je však malebná, tento zážitok rozhodne odporúčame! Zaujímajú vás podrobnosti o cestovaní verejnou dopravou? Čítajte viac tu.

Autom

Z R1 sa do Štiavnice dostanete niekoľkými cestami. Voľte podľa svojich motoristických skúseností a zmyslu pre dobrodružstvo. Najľahší prístup je z výjazdu pri Hronskej Dúbrave cez Kozelník a Banskú Belú. Výjazdy z R1 pri Bzenici smerom na Vyhne a pri Hliníku nad Hronom smer Sklené Teplice sú tu pre tých, čo radi volia zlatú strednú cestu. Cestu cez Žarnovicu a Hodrušu-Hámre si zvoľte, ak máte radi nekonečné serpentíny hlbokým lesom a Kinedryl.

⬆ Naspäť na obsah

5. Kde zaparkujem?

Po príchode na AMPLIÓN využite, niektoré zberné parkovisko. Do centra je z nich blízko, navyše si ušetríte nervy pri kľučkovaní úzkymi štiavnickými uličkami, do ktorých sa naviac autá ani nehodia. V centre hľadať voľné miesto neodporúčame, nakoľko tam môžu parkovať iba majitelia rezidenčných kariet. Ani na Námestí sv. Trojice už nezaparkujete, od 1. 7. 2019 je tam pešia zóna. Záchytné parkoviská nájdete na ulici Mládežnícka (P2), ktoré je bezplatné, a pod Novým zámkom na ulici Novozámocká (P1) a na Dolnej ulici (P3), kde za osobné motorové vozidlo zaplatíte 1 € za hodinu alebo 8 € za deň. Parkovné sa platí Po – Ne od 7:00 do 18:00 hod. Platené súkromné parkovisko je tiež na Akademickej ulici pri budove bývalého gymnázia (v jame) (P4). Mapka, kde sú vyznačené, je pri bode 8. Viac tu.

⬆ Naspäť na obsah

6. Kde sa ubytujem?

Návštevníci festivalu

Ubytovanie v Banskej Štiavnici ide v letnej sezóne ako teplé rožky. Preto odporúčame rezervovať si miesto v hoteli, penzióne alebo na súkromí min. 2 mesiace vopred!

Ak chcete bývať priamo v centre festivalu, odporúčame vám náš partnerský Hotel Grand Matej. Banská Štiavnica má však desiatky možností, kde sa môžete ubytovať. Vyberať si môžete aj na stránkach regiónu Banská Štiavnica.

Účinkujúci a hostia festivalu

Chystáte sa na festival ako účinkujúci alebo hosť? Už na vás čaká mäkká posteľ na jednom z týchto skvelých miest našich láskavých partnerov, ktorým aj takto ďakujeme za ústretovosť! Návštevníkom festivalu tieto ubytovania odporúčame v čase mimo termínu festivalu, pretože páni domáci sú tu naozaj veľmi milí a ochotní.

Penzión Nostalgia
Ubytovanie Aura
Hostel Skautský dom

⬆ Naspäť na obsah

7. Kde sa najem?

Priamo v centre v niektorej z mnohých reštaurácií. Pamätajte však na to, že mesto je plné návštevníkov festivalu a turistov, takže príprava obedu či večere môže trvať dlhšie, ako ste si mysleli. Niekedy aj 45 – 60 minút. Vyhraďte si preto na jedlo dostatok času, aby ste začiatok programu nezmeškali.

Odporúčame overené reštaurácie Black M, Monarchia, Tratória, Kachelman alebo Reštauráciu Matej priamo pri festivalovom klube. Pokiaľ si jedlo zabezpečujete sami, priamo v centre nájdete malé potraviny. Širší výber potravín ponúkajú aj supermarkety Tesco a Lidl na sídlisku Drieňová, prípadne Billa na Križovatke.

⬆ Naspäť na obsah

8. Kde a kedy sa konajú programy?

Programy sa konajú na 12 rôznych exteriéroch a interiéroch v centre Banskej Štiavnice. Predstavenia obvykle začínajú od 10:00 dopoludnia a končia o 23:00.

Nastavte si veliteľský čas, pretože sa začínajú presne podľa programu! Kto mešká, riskuje, že si chvíľu počká, pokým ho organizátori pustia na predstavenie alebo ho nemusia pustiť vôbec, keďže oneskorené vstupy rušia umelcov aj divákov.

(Kliknutím otvoríte mapu na novej karte, bude sa vám lepšie čítať)

Festivalová mapa

⬆ Naspäť na obsah

9. Festivalový klub

Každý festival má svoje jadro, kde od rána do večera pulzuje život. Srdce AMPLIÓNu je v našom milovanom Art Cafe na Akademickej ulici č. 2. Je to miesto na stretávanie sa so starými kamarátmi i na vznik nových priateľstiev. Na vášnivé diskusie pri pive či víne, na smiech i na tanec. Počas festivalu sa tu uskutoční niekoľko komorných predstavení a každý večer živý koncert. Vrúcnu atmosféru v kultovom Art Cafe si rozhodne nenechajte ujsť!

⬆ Naspäť na obsah

10. Dobré rady do Štiavnice

Banská Štiavnica svoju povesť mesta v kopcoch medzi lesmi nezaprie. Najmä na konci leta môžu večerné teploty spadnúť pod tričkovú teplotu, preto si nezabudnite pribaliť i teplejšie oblečenie. A vysoké podpätky naopak, pokojne, nechte doma. Vaše nohy vám v krivolakých uličkách a na historickej dlažbe poďakujú.

Chystáte sa na festival s malými deťmi? Výborne, mladú generáciu u nás radi vídame! Pokiaľ je vaše dieťa zvyknuté na presuny v kočíku alebo v nosiči, vzhľadom ku sklonu ulíc sa prikláňame k nosiču.

Na rýchly pohyb po meste (napríklad z centra do supermarketu a naspäť) môžete využiť miestnu verziu mestskej hromadnej dopravy – lacné taxíky. Za trasu z Križovatky do centra zaplatíte okolo 2 €.

⬆ Naspäť na obsah

11. Hygienické opatrenia

Počas konania Festivalu AMPLIÓN 2020 zabezpečíme dodržiavanie všetkých hygienických a protiepidemických opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR zverejnených na korona.gov.sk a pokynov Regionálneho ÚVZ v Žiari nad Hronom. Záleží nám na bezpečnosti každého návštevníka festivalu i všetkých ľudí, ktorí s nami spolupracujú. Preto majú všetci naši zahraniční umelci z rizikových krajín (okrem ČR) RT-PCR test s negatívnym výsledkom (nie starším ako 96 hodín). Na základe aktuálneho vývoja situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 sme prijali pri organizácii festivalu niekoľko opatrení. Prosíme vás o ich dodržiavanie. Chceme, aby ste festival užili aj v tejto mimoriadnej situácii.

Predaj vstupeniek
Návštevníkom odporúčame bezkontaktnú kúpu vstupeniek prostredníctvom predajného portálu tootoot.sk, alebo cez našu stránku amplion.eu. Priamy predaj na mieste bude dostupný cez bočný vchod Kultúrneho centra z Akademickej ulice už od štvrtku 24. septembra 2020 (presné časy sú uvedené v bode 2).

Znížená kapacita sál a odstup
Kapacitu miest s voľným sedením v interiéroch sme znížili podľa odporúčaní RÚVZ tak, aby medzi obsadenými miestami ostalo vždy jedno miesto neobsadené, pričom sekvencia obsadenia miest v radoch sa bude alternovať. Na niektorých scénach je kaviarenské sedenie s dostatočnými odstupmi medzi divákmi. V exteriéroch odporúčame dodržiavať 2 metrové odstupy medzi osobami.

Rúška a dezinfekcia
Návštevníkov jednotlivých podujatí festivalu prosíme o prekrytie horných dýchacích ciest rúškom, šatkou alebo šálom počas návštevy celého predstavenia alebo koncertu nielen v interiéroch, ale aj pri podujatiach v exteriéri. Pri vstupe na každé podujatie bude k dispozícii dezinfekcia, ktorú neváhajte využiť. Zabezpečíme aj pravidelnú dezinfekciu scénických i prevádzkových priestorov.

Objímanie a podávanie rúk
Na festivale určite stretnete veľa známych a priateľov. Žmurkajte na seba, usmievajte sa, pozdravte sa mávaním rúk. V záujme pevného zdravia však odporúčame zdržať sa tradičného objímania a podávania rúk.

Príznaky respiračného ochorenia
Ak sa u niekoho z vás prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je v záujme nešírenia vírusu Covid-19 potrebné opustiť priestor podujatia a telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára. V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) ostaňte, prosím, v domácej izolácii, vstupenky vám budú na požiadanie predajcom vrátené.

⬆ Naspäť na obsah