AMPLION 2019 Prakticke info AMPLION 2019 Prakticke info

Desať dobrých rád do života festivalového návštevníka

1. Nemám čas, napíšte mi to najnutnejšie

Ubytovanie si rezervujte čo najskôr. Štiavnica je obľúbené turistické mesto a pokojne by sa vám mohlo stať, že pred festivalom už v meste žiadne voľné ubytovanie nezoženiete.

Vstupenky si kúpite od 1.8. 2019 online na www.amplion.eu/vstupenky (resp. na www.tootoot.sk) až do začiatku každého predstavenia a od 29.8. 2019 aj osobne v Centrálnom predaji vstupeniek (Kultúrne centrum, bočný vchod z Akademickej ulice).

Permanentky na AMPLIÓN nekúpite.

Začiatok predstavenia je presne podľa programu. Preto si nastavte veliteľský čas a príďte vždy načas, pretože by sa vám mohlo stať, že budete musieť chvíľu čakať pred vchodom, pokým vás kontrolóri vpustia. A zatiaľ by ste boli smutní :(

Svetre a dobré topánky na AMPLIÓN určite patria. Večery môžu byť chladné a terén je v meste takmer vysokohorský!

⬆ Naspäť na obsah

2. Vstupenky na programy – kde, ako, kedy?

Chcete mať istotu, že sa na vybrané produkcie dostanete? Kúpte si vstupenky vopred online na www.amplion.eu/vstupenky. Niektoré priestory majú obmedzenú kapacitu a nikto predsa nechce pred predstavením zistiť, že je už vypredané! Vstupenky si môžete pohodlne kúpiť zo svojho PC alebo mobilu najneskôr minútu pred začiatkom predstavenia.

Po začiatku programu už online nákup vstupeniek nie je možný.

Počas celého festivalu si môžete vstupenky kúpiť aj osobne v Centrálnom predaji vstupeniek. Tu si môžete kúpiť vstupenku aj po začiatku produkcie, kedy už je online predaj zastavený. Nájdete ho v bočnom vchode Kultúrneho centra (z Akademickej ulice), otvorené je vo štvrtok 29.8.2019 od 15:00 do 21:00 hod., v piatok a sobotu od 9:00 do 23:00 hod. a v nedeľu od 9:00 do 18:00 hod.

Nezabudnite, že na jednotlivých scénach sa vstupenky nepredávajú.

⬆ Naspäť na obsah

3. Kde kúpim permanentku?

Bohužiaľ, permanentky na Festival AMPLIÓN nepredávame. Jednotlivé scény majú rôznu kapacitu a nemohli by sme zaručiť, že sa všetci majitelia permanentiek dostanú na všetky programy.

⬆ Naspäť na obsah

4. Ako sa najlepšie dostanem do Banskej Štiavnice?

Vlakom alebo autobusom

Pri ceste vlakom a autobusom počítajte s tým, že z konečnej zastávky budete musieť ešte kus cesty šliapať pešo (vlaková stanica je vzdialená 3 km od centra, autobusová cca 2 km).

Tiež si pribaľte knihu, pretože takéto cestovanie vám kvôli prestupom chvíľu potrvá. Autobusy smerujú do Štiavnice zo Žarnovice, Žiaru nad Hronom, Zvolena alebo z Levíc. Pokiaľ cestujete vlakom, prestup vás čaká v Hronskej Dúbrave. Cesta vlakom do Banskej Štiavnice povestnou Štiavnickou Ančou je však malebná, tento zážitok rozhodne odporúčame! Zaujímajú vás podrobnosti o cestovaní verejnou dopravou? Čítajte viac tu.

Autom

Z R1 sa do Štiavnice dostanete niekoľkými cestami. Voľte podľa svojich motoristických skúseností a zmyslu pre dobrodružstvo. Najľahší prístup je z výjazdu pri Hronskej Dúbrave cez Kozelník a Banskú Belú. Výjazdy z R1 pri Bzenici smerom na Vyhne a pri Hliníku nad Hronom smer Sklené Teplice sú tu pre tých, čo radi volia zlatú strednú cestu. Cestu cez Žarnovicu a Hodrušu-Hámre si zvoľte, ak máte radi nekonečné serpentíny hlbokým lesom a Kinedryl.

⬆ Naspäť na obsah

5. Kde zaparkujem?

Pri ceste na AMPLIÓN využite, prosím, niektoré zberné parkovisko. Do centra je z nich blízko, navyše si ušetríte nervy pri kľučkovaní úzkymi štiavnickými uličkami, do ktorých sa naviac autá ani nehodia. Ani na Námestí sv. Trojice už nezaparkujete, od 1. 7 .2019 je tam pešia zóna. Záchytné parkoviská nájdete na ulici Mládežnícka (toto je bezplatné) a pod Novým zámkom na ulici Novozámocká, kde zaplatíte 0,5 € za hodinu alebo 3,5 € za deň.

⬆ Naspäť na obsah

6. Kde sa ubytujem?

Návštevníci festivalu

Ubytovanie v Banskej Štiavnici ide v letnej sezóne ako teplé rožky. Preto odporúčame rezervovať si miesto v hoteli, penzióne alebo na súkromí min. 2 mesiace vopred!

Ak chcete bývať priamo v centre festivalu, odporúčame vám náš partnerský Hotel Grand Matej. Banská Štiavnica má však desiatky možností, kde sa môžete ubytovať. Vyberať si môžete aj na stránkach regiónu Banská Štiavnica.

Účinkujúci a hostia festivalu

Chystáte sa na festival ako účinkujúci alebo hosť? Už na vás čaká mäkká posteľ na jednom z týchto skvelých miest našich láskavých partnerov, ktorým aj takto ďakujeme za ústretovosť! Návštevníkom festivalu tieto ubytovania odporúčame v čase mimo termínu festivalu, pretože páni domáci sú tu naozaj veľmi milí a ochotní.

Penzión Nostalgia
Ubytovanie Aura
Hostel Skautský dom

⬆ Naspäť na obsah

7. Kde sa najem?

Priamo v centre v niektorej z mnohých reštaurácií. Pamätajte však na to, že mesto je plné návštevníkov festivalu a turistov, takže príprava obedu či večere môže trvať dlhšie, ako ste si mysleli. Niekedy aj 45 – 60 minút. Vyhraďte si preto na jedlo dostatok času, aby ste začiatok programu nezmeškali.

Odporúčame overené reštaurácie Black M, Monarchia, Tratória, Kachelman alebo Reštauráciu Matej priamo pri festivalovom klube. Pokiaľ si jedlo zabezpečujete sami, priamo v centre nájdete malé potraviny. Širší výber potravín ponúkajú aj supermarkety Tesco a Lidl na sídlisku Drieňová, prípadne Billa na Križovatke.

⬆ Naspäť na obsah

8. Kde a kedy sa konajú programy?

Programy sa konajú na 10 rôznych exteriéroch a interiéroch v centre Banskej Štiavnice. Predstavenia obvykle začínajú od 10:00 dopoludnia a končia okolo polnoci.

Nastavte si veliteľský čas, pretože sa začínajú presne podľa programu! Kto mešká, riskuje, že si chvíľu počká, pokým ho organizátori pustia na predstavenie alebo ho nemusia pustiť vôbec, keďže oneskorené vstupy rušia umelcov aj divákov.

(Kliknutím otvoríte mapu na novej karte, bude sa vám lepšie čítať)

Festivalová mapa

⬆ Naspäť na obsah

9. Festivalový klub

Každý festival má svoje jadro, kde od rána do večera pulzuje život. Srdce AMPLIÓNu je v našom milovanom Art Cafe na Akademickej ulici č. 2. Je to miesto na stretávanie sa so starými kamarátmi i na vznik nových priateľstiev. Na vášnivé diskusie pri pive či víne, na smiech i na tanec. Počas festivalu sa tu uskutoční niekoľko komorných predstavení a každý večer živý koncert. Vrúcnu atmosféru v kultovom Art Cafe si rozhodne nenechajte ujsť!

⬆ Naspäť na obsah

10. Dobré rady do Štiavnice

Banská Štiavnica svoju povesť mesta v kopcoch medzi lesmi nezaprie. Najmä na konci leta môžu večerné teploty spadnúť pod tričkovú teplotu, preto si nezabudnite pribaliť i teplejšie oblečenie. A vysoké podpätky naopak, pokojne, nechte doma. Vaše nohy vám v krivolakých uličkách a na historickej dlažbe poďakujú.

Chystáte sa na festival s malými deťmi? Výborne, mladú generáciu u nás radi vídame! Pokiaľ je vaše dieťa zvyknuté na presuny v kočíku alebo v nosiči, vzhľadom ku sklonu ulíc sa prikláňame k nosiču.

Na rýchly pohyb po meste (napríklad z centra do supermarketu a naspäť) môžete využiť miestnu verziu mestskej hromadnej dopravy – lacné taxíky. Za trasu z Križovatky do centra zaplatíte okolo 2 €.

⬆ Naspäť na obsah