Ty Syčáci, Brno (CZ)

KONCERT

Strhujúca retro-futuristická kapela slobodomyseľnej energie, ktorá sa neprispôsobuje žánrom, ale žánre sama vytvára

Program pre mladých a dospelých
piatok 21:30 Art Cafe, povala

Koncert Týchto Syčákov bude zážitkom z toho najlepšieho, čo nespútane vytvorili. Experimentálne opery, trampské trilógie o deťoch, rodičoch aj prarodičoch a dokonca aj piesne v translatine, teda texty zložené z medzinárodne zrozumiteľných latinských slov, jasné komukoľvek na svete. Takže nikomu nebude z ich hudby nič vzdialené, naopak, poetické esperanto spojí všetkých vo víre kvalitnej muziky. Títo ostrieľaní muži sú povestní svojím nasadením a strhujúcou atmosférou, ktorú dokážu počas hrania vytvoriť. Dokonca naživo ozvučujú aj premietania nemých filmov. Sú to skrátka nespútané živly, ktoré stojí za to zažiť!

„Ptáci zpívají, houby mluví, kaktus naříká, leguán cvičí jógu, námořníci uklidňují záhadného netvora, egyptská královna hledí do budoucnosti a čas běží. Rajské jablko z Eldorada zraje a zraje.“

Skupinu založil v roku 2000 Petr Váša spoločne s gitaristom Petrem Zavadilem a basgitaristom Tomášem Frohlichem, známych z kapely Pluto Pavla Fajta. Váša je označovaný ako fyzický básnik, ktorý spája poéziu s hudbou, pohybom a hľadá nové umelecké postupy. Najväčšou devízou kapely je tak nekompromisný štýl a vytrvalosť vo stvárňovaní vlastných predstáv.

Viac na: http://www.tysycaci.cz