Samuel Marec & Ján Markoš,
Bratislava (SK)

ART PUTIKA – MEDZI DOBROM A ZLOM

Krčmové dišputy o morálnych dilemách dneška vedie diablov advokát & jeho vzácny hosť

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých

Archanjel caffe bar sobota 21:00

Ako sa dostať z pandémie a existuje vôbec covid? Komu veríme a prečo? A komu sa oplatí dôverovať? Pandémia a jej etické dilemy. Má rodina prednosť, keď ide o život? Ako udržať otca doma? Aká je cena ľudského života a kto celú túto situáciu zavinil? Neformálni dišputéri neponúkajú jasné riešenie. Je len na vás, ako sa s týmito dilemami popasujete. Pripravte sa na kritickú diskusiu, v ktorej bude Samo Marec diskutovať s Jánom Markošom a nenechá na ňom nitku suchú. Nadhľad a humor all inclusive!

Ján Markoš je lektor kritického myslenia a súčasne šachový veľmajstrer. Po jednej z najlepších kníh roka 2019 Sila rozumu v bláznivej dobe vydal ďalšiu pod názvom Medzi dobrom a zlom – 16 etických dilem, pred ktorými môžete raz stáť aj vy. Samo Marec je prekladateľ a publicista, píše pre denník SME. Jeho životnou ambíciou je živiť sa nie písaním, ale čítaním kníh. Lásku k peknej literatúre vyvažuje láskou
k hudbe, ktorú málokto dokáže počúvať.

Viac na: https://obchod.dennikn.sk/show/417/medzi-dobrom-a-zlom?autologin=done

 

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.

Pre návštevu platených podujatí Festivalu AMPLIÓN 2021 platí kategória OTP, pre návštevu neplatených podujatí platí kategória Základ.