Samo Marec, Bratislava (SK)

ROKY BEZPRÁVIA
Zrušené z vážnych rodinných dôvodov.

Samoautorské čítanie so samodiskusiou. Nenechajte v tom Sama samého!

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých

Art Cafe, povala piatok 20:00

V júni 2013 sa v rómskej osade v Moldave udiala razia. Ostali po nej zranení ľudia a zničené príbytky, ale Rómovia čelili obvineniam z krivej výpovede. Bývalí vládni predstavitelia dodnes trvajú na tom, že všetko bolo v poriadku. Čo sa teda vlastne stalo a prečo? A ako je to možné? Práve o tom sa s vami bude rozprávať Samo Marec, ktorý o razii v Moldave napísal knihu.

Obľúbený publicista a prekladateľ Samo Marec s Veronikou Prušovou, ktorá sa ako reportérka roky venuje téme súdnictva, sa pri svojom pátraní neobmedzili len na rekonštrukciu udalostí z Moldavy a zo súdnych procesov. Vydali sa aj do hlbokej minulosti, aby pochopili a vysvetlili, kde sa tu Rómovia vlastne vzali a prečo je vzťah majority k nim rozporuplný – s pochopením pre obe strany.

Viac na: https://www.sme.sk/aut/3817/samuel-marec

 

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.

Pre návštevu platených podujatí Festivalu AMPLIÓN 2021 platí kategória OTP, pre návštevu neplatených podujatí platí kategória Základ.