Ugo Sanchez jr. (IT)
Headliner Festivalu

RIO BOOM BOOM

Bláznivý kokteil prvotriedneho klaunského umenia

Slovenská premiéra
Nominácia na Amplion Argentum
Program pre rodiny s deťmi

Záhrada Skautského domu piatok 17:00

Starý zámok sobota 11:00

Ugo Sanchez Jr. je elegantný aj extravagantný showman, ktorý hrá rolu drzého klauna. Tento neskutočný výmyselník vám predvedie bláznivý kokteil prvotriedneho klaunského umenia. Vo svojom osobitom štýle hrá na hudobný nástroj, spieva, prekvapuje artistickými kúskami a zabáva nevšednými gagmi. Najradšej má kloktaciu pieseň s celým publikom! Doprajte si radosť tejto hudobno-klaunskej komédie, v ktorej vás bude Ugo Sanchez jr. vyzývať, provokovať, zabávať, ale bude aj štrajkovať, urobí svoje publikum bezmocné a potom hlavným hrdinom. Jeho márnivá hra odzrkadľuje smiešne rozpory spoločnosti, náš bežný život medzi komédiou a tragédiou. Rio Boom Boom to je aj chytľavá show plná piesní, ktoré si nebudete môcť prestať spievať.

Ugo Sanchez jr. alebo Guido Nardin šiel ako desaťročný so spolužiakmi na predstavenie, keď ho na javisko zavolal herec. Tam objavil nový svet, pretože keď zostúpil späť do hľadiska, pomyslel si: „Toto je presne čo chcem robiť, keď vyrastiem!" Medzitým tento Talian vyštudoval odbor cestovného ruchu a lietal po celom svete. Jeho záujem o divadlo však rástol. A tak si mesto Miláno premenil na svoju Krajinu zázrakov a začal sa venovať umeleckému vzdelávaniu. Študoval herectvo, pantomímu, venoval sa spevu, stepu a najmä klaunskej tvorbe. Aktuálne má vášeň pre hudbu a vyrába netradičné hudobné nástroje. Ale pozor, Ugo rád mystifikuje a vraví, že „...všetko o ňom je pravda len na 50 %, zvyšných 50 % je predstavivosť“. Ale jeho predstavivosť je skutočná.

Viac na: http://www.ugosanchezjr.com

 

Foto: Antonello Tofani

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.