Collectif Primavez, Lille (FR)

PLAYGROUND

Unikátny cirkus-art na čínskej tyči plne závislý na divákoch

Slovenská premiéra
Nominácia na Amplion Argentum
TOP program pre mladých, dospelých aj rodiny s deťmi

Kultúrne centrum piatok 19:30

Záhrada skautského domu sobota 14:00

Sú umelci závislí od svojho publika? Samozrejme, bez diváka divadlo neexistuje. Ale... Môžu závisieť umelci od publika aj fyzicky? To je výzva francúzskeho performera Miguela Rubia! Jeho hra s čínskou tyčou doslova stojí a padá na spolupráci publika. Osem divákov sa rozdelí po scéne a váhou vlastného tela sediac na stoličkách musia udržať Miguela vo vzduchu na 8-metrovej artistickej tyči počas celej šou. Tí, ktorí sa rozhodnú ponúknuť svoju pomoc, pocítia, že Miguelov život aj show skutočne závisia od nich. Ihrisko je citlivý príbeh o ľudskej dôvere a spolupráci, vďaka ktorej všetci rastieme. Skrýva v sebe množstvo prekvapení a nečakaných situácií a navyše, prináša jedinečný mix disciplín, akými sú čínska tyč, cirkus, tanec, divadlo a, samozrejme, humor.

Ale to, či to bude komédia ľahká ako pierko alebo dráma, závisí na vás, milí diváci! Miguel Rubio vytvoril unikátny model cirkus-art hry, ktorý sa úplne spolieha na divákov, aby si splnil svoj sen: predviesť čínsku tyč kdekoľvek. Výsledkom je pohybová show, ktorá má magickú silu priniesť exkluzívny zážitok do sály Kultúrne centra a do Záhrady Skautského domu v Banskej Štiavnici.

Miguel Rubio je členom skupiny cirkusových umelcov Collectif Primavez, ktorá vznikla v roku 2015 vo francúzskom Lille. Spoločne pracujú formou tvorivých výskumných laboratórií a pozornosť upriamujú aj na témy ako imigrácia, postavenie žien v spoločnosti, rovnosť a nárast konzumu, pričom vždy využívajú humor, iróniu aj poéziu. Vďaka cirkusu, tancu a divadlu prinášajú divákom po celom svete veľa silných zážitkov.

Viac na: https://www.collectifprimavez.com/

 

Foto: Salomé Felgenhauer

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.