PAVOL SERIŠ, Trenčín (SK)

SKEČE

Slovenský mím a pohybový umelec žijúci v Čechách.

Program pre mladých a dospelých

Kaviareň Gavalier sobota 12:30

Na AMPLIÓNe si vyskúša pouličné hranie ako pravý busker. Vyberie pre vás tie najlepšie kúsky zo svojich úspešných hier, v ktorých mieša stand-up comedy, fyzické divadlo, absurdný humor, pantomímu či tanec. To všetko preto, aby Vás pozval na česko-slovenskú súťaž nových kabaretných talentov SKETCH UP, ktorú bude svojím osobitých štýlom moderovať. Tak čo poviete? Spomaliť a zastaviť sa oplatí!

Pavol Seriš sa narodil 23. apríla 1986 v Trenčíne. Tri dni nato explodovala atómová elektráreň v Černobyle, a uvoľnený rádioaktívny mrak malého Pavla dôkladne ožiaril. Vďaka ožiareniu začal rozprávať v troch mesiacoch a v štyroch rokoch chytil vo Váhu vlastnými rukami šťuku. V reálnom živote vyštudoval fyzické divadlo na JAMU v Brne, kde dnes pôsobí ako pedagóg. Pravidelne vedie workshopy fyzického divadla a robí pohybové spolupráce v činohrách v Čechách i na Slovensku. Vo svojej tvorbe skúma možnosti a hľadá hranice divadla jedného herca. Nemá rád horčicu.

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.