Mojše Band,
Spišská Belá (SK)

KONCERT

Židovské hudobné dedičstvo v sviežom prevedení

Program pre mladých a dospelých

Art Cafe, povala piatok 22:30

Autentická kapela reprezentujúca inovatívny pohľad na židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska. Má stabilné postavenie na európskej scéne. Systematicky sa venuje mapovaniu židovského hudobného dedičstva z regiónov bývalej Rakúsko-Uhorskej monarchie (napr. Albumy Zipserim – Oberzips, 2018, Sárosi – Šarišskí, 2020). Hudobne spolupracuje aj na Kóšer podcastoch Mireka Tódu v Denníku N. Verejnú nahrávku s miestnymi pamätníkmi obohatí svojou muzikou aj v nedeľu v Art Cafe!

Mojše Band účinkovala na mnohých prestížnych scénach v Nemecku, Holandsku, v Poľsku aj v Izraeli a má za sebou viaceré spolupráce so svetovými umelcami. Je finalistom Celosvetovej súťaže židovskej hudby v Amsterdame v roku 2017 a držiteľom prestížnej Youtube Award za roky 2018-2019. Mojše Band je Michal Paľko – spev, cimbal, dychové nástroje, Jakub Stračina – kontrabas, spev a František Kubiš – akordeón, spev, bubon.

Viac na: http://www.mojseband.sk

 

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.

Pre návštevu platených podujatí Festivalu AMPLIÓN 2021 platí kategória OTP, pre návštevu neplatených podujatí platí kategória Základ.