Mirek Tóda & Mojše Band Bratislava/Spišská Belá (SK)

ART PUTIKA – Kóšer podcast

Verejná nahrávka s pamätníkmi židovskej Štiavnice

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých

Art Cafe, povala nedeľa 15:00

Mirek Tóda a jeho potulky židovským svetom tentokrát zavítajú do Banskej Štiavnice. Vo verejnej nahrávke Kóšer podcastu pre Denník N sa o „zmiznutých susedoch“ porozpráva s Beatou Rückschloss Nemcovou z OZ Omnis Terra, z ktorého iniciatívy a v spolupráci s OZ antikomplex.sk boli nedávno v Banskej Štiavnici položené prvé Stolpersteine. Dva pamätné kamene pripomínajúce zavraždenie Reginy Barokovej a jej syna Andreja Baroka v tábore smrti Sobibore (Poľsko) a ďalšie dva na pamiatku na MUDr. Rudolfa Welwarda, miestneho lekára a jeho manželky Melánie. Hosťami podcastu budú aj samotní potomkovia „zmiznutých susedov“ a Ladislav Welward.

Stolpersteine sú projektom nemeckého umelca Guntera Demniga, ktorý začal v roku 1992. Malé pamätné tabule položené v zemi, tzv. kamene úrazu majú pripomínať osud ľudí, ktorí boli počas nacizmu prenasledovaní, vraždení, deportovaní, vyhnaní a pod. Sú položené vo vyše 25 európskych krajinách ako najväčší decentralizovaný pamätník na svete. 

Viac na: https://dennikn.podbean.com/e/koser-podcast/

 

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.

Pre návštevu platených podujatí Festivalu AMPLIÓN 2021 platí kategória OTP, pre návštevu neplatených podujatí platí kategória Základ.