Karol Sudor (SK)

ART PUTIKA krčmové dišputy – hostia: Petra Procházková, Viera Dubačová

Jedinečný rozhovor s odvážnymi ženami o možnostiach zastavenia vojny na Ukrajine

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých

Art Cafe, povala piatok 19:00

Tému tohto ročníka Zastavenie sa sme si určili ešte na jeseň 2021. Vyplynula z potreby spomaliť nás samých v preekonomizovanej každodennosti a upriamiť pozornosť na nefinančné hodnoty. Netušili sme, ako aktuálna sa, žiaľ, stane od 24. 2. 2022. Karol Sudor, tvorca skvelých rozhovorov s významnými osobnosťami, bude diskutovať s vami a s našimi dvoma vzácnymi hostkami, ktoré podajú osobné svedectvá o udalostiach na Ukrajine. Naše pozvanie prijala renomovaná česká humanitárna pracovníčka a oceňovaná reportérka Petra Procházková z českého Deníka N, ktorá Ukrajinu a Rusko mapuje už desaťročia a Viera Dubačová, slovenská aktivistka a režisérka, ktorej životným poslaním je pomáhať slabším a zraniteľným, preto neváha a pravidelne cestuje na pomoc našim východným susedom. Rozhovor a neformálna dišputa bude doplnená aj výstavou medzinárodných karikatúr s ukrajinským zastúpením ANTIHYBRID.

Karol Sudor pracoval vo Volkswagene Slovakia a PSA Peugeot Citroën v oblasti bezpečnosti práce, neskôr ako vedúci personálneho oddelenia. Pôsobil v denníku SME, dnes v Denníku N. Desaťkrát bol nominovaný na Novinársku cenu, päťkrát ju vyhral v kategórii Najlepší rozhovor. Vydal knihu rozhovorov s Fedorom Gálom (Ešte raz a naposledy – koniec príbehu), knihu rozhovorov s terapeutkou Júliou Halamovou (Pripútajte sa, prosím – rozhovory o vzťahoch) aj knihu rozhovorov s Vladimírom Palkom (Šiel som až na hranu – liberál spovedá konzervatívca). Sám poskytol náhradný dočasný domov rodinám z Ukrajiny.

Viac na: https://sk.wikipedia.org/wiki/Karol_Sudor

 

Foto: TASR / Lunter / Pavol Zachar / Denik_N

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.