Karol Sudor (SK)

ART PUTIKA – krčmové dišputy a autorské čítanie – hosť: Daniel Pastirčák

Nekázeň Daniela Pastirčáka o tom, prečo je dobré spomaliť a zastaviť sa na umenie

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých

Art Cafe, povala sobota 15:00

Téma tohto ročníka Zastavenie vyplynula z potreby spomaliť nás samých v preekonomizovanej každodennosti, v nezdravej uponáhľanosti s cieľom upriamiť našu pozornosť na jedinečné hodnoty, ktoré v bežnom zhone prehliadame alebo ich považujeme za samozrejmosť. Napríklad príroda, krása, umenie. Ako však spomaliť, zastaviť sa, „kochať“, a pritom nič nezmeškať?! Aj o tom bude dišputovať Karol Sudor, tvorca skvelých rozhovorov s významnými osobnosťami, so slovenským spisovateľom, filozofom a ekumenickým kazateľom Cirkvi bratskej, Danielom Pastričákom. „Slovenský Tomáš Halík“, človek spájajúci kresťanov všetkých denominácií s agnostikmi a ateistami prečíta a porozpráva aj príbehy zo svojich diel.

Karol Sudor pracoval vo Volkswagene Slovakia a PSA Peugeot Citroën v oblasti bezpečnosti práce, neskôr ako vedúci personálneho oddelenia. Pôsobil v denníku SME, dnes v Denníku N. Desaťkrát bol nominovaný na Novinársku cenu, päťkrát ju vyhral v kategórii Najlepší rozhovor. Vydal knihu rozhovorov s Fedorom Gálom (Ešte raz a naposledy – koniec príbehu), knihu rozhovorov s terapeutkou Júliou Halamovou (Pripútajte sa, prosím – rozhovory o vzťahoch) aj knihu rozhovorov s Vladimírom Palkom (Šiel som až na hranu – liberál spovedá konzervatívca). Sám poskytol náhradný dočasný domov rodinám z Ukrajiny.

Viac na: https://sk.wikipedia.org/wiki/Karol_Sudor

 

Foto: Tomáš Benedikovič / Pavol Zachar

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.