Divadlo Husa na provázku, Brno (CZ)

OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ

Nevídaný príbeh o sile detských snov, ktoré by si mali zachovať aj dospelí

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých
sobota 17:00 Kino Akademik, Nám. sv. Trojice

Kúpiť vstupenky

Viete, čo vám zahrajú výnimoční českí herci slávneho divadla, ktoré príde po prvýkrát do Banskej Štiavnice? Pútavý príbeh priateľstva zvedavého 10-ročného Oskara, ktorý v nemocnici píše svoj prvý list Pánubohu, a staršej, ale správňackej baby Růži. S humorom a bez sentimentu hovorí o otázkach, na ktoré ste sa možno už dávno prestali pýtať. Divadelná inscenácia vznikla na motívy oceňovanej prózy francúzskeho autora É. E. Schmitta. Predvedú ju herci slávnej éry Provázku – Vladimír Hauser a Ivana Hloužková.

„Milý Bože, volám sa Oskar, je mi 10 a píšem Ti svoj prvý list. Prepáč, skôr som fakt nemohol. Musel som sa učiť. Nikdy som sa na Teba neobracal, ale...“

Divadlo Husa na provázku je scéna súčasných tém a nečakaných foriem. Od roku 1967 spája tvorcov rôznych žánrov, pre ktorých je umenie životným postojom. Svoju tvorbu stavia na slobode prejavu, otvorenosti dialógu a názorovej pluralite, čím sa snaží o kultiváciu stredoeurópskej občianskej spoločnosti. Vďaka jeho výnimočným oceňovaným osobnostiam akými boli Peter Scherhaufer, Eva Tálska či akými sú Petr Oslzlý, Vladimír Morávek a Anna Davidová, má jedinečné miesto na európskej divadelnej mape.

Viac na: http://www.provazek.cz

Vstupenky na predstavenie OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ

sobota 17:00

 

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.