Divadlo Husa na provázku, Brno (CZ)

GADŽOVÉ JDOU
DO NEBE

Comedy Ghetto! Bravúrny česko-rómsky kabaret s kapelou a bašavelom pre všetkých

Slovenská premiéra
Nominácia na Amplion Argentum
TOP PROGRAM pre dospelých

Kultúrne centrum, hlavná sála sobota 18:00

„Príďte sa smiať všetkému, za čo sa normálne hanbíte a hanbiť sa za to, čomu sa normálne smejete!“ pozýva divákov režisér oceňovaný divadelník a filmár Jiří Havelka, ktorý spracúva spoločenské témy prekvapivou formou (napr. film Vlastníci).

Na amfiteátri zažijete nový formát – stand up inscenáciu s poriadnou dávkou humoru, živou kapelou, výbornými spevákmi a dynamickou zábavou nespútaného večera! Wanna stand up to racism? Wanna stand up? Let´s stand up then! Že nemáte predsudky? Že nevidíte čiernobielo? Vydajte sa na česko-rómsku stand up expedíciu pod vlastnú sivú kôru mozgovú! Starostlivo vyberaný tím hercov Divadla Husa na provázku a autentických rómskych osobností hrá o česko-rómskom súžití. O predsudkoch na oboch stranách pomlčky. O (ne)možnostiach ich korekcie. S humorom aj bez neho. Skúma stereotypy či predsudky, ktoré máme v sebe viac či menej zakorenené všetci. Btw. žáner Stand up vznikol kedysi práve z etnického napätia rastúceho v anglickej a americkej spoločnosti a má dlhú tradíciu práce s nacionalizmom, rasizmom a rôznymi spoločenskými tabu. Pre divákov od 15 rokov.

Divadlo Husa na provázku je scéna súčasných tém a nečakaných foriem. Od roku 1967 spája tvorcov rôznych žánrov, pre ktorých je umenie životným postojom. Svoju tvorbu stavia na slobode prejavu, otvorenosti dialógu a názorovej pluralite, čím sa snaží o kultiváciu stredoeurópskej občianskej spoločnosti. Vďaka jeho výnimočným oceňovaným osobnostiam akými boli Peter Scherhaufer a Eva Tálska či akými sú Petr Oslzlý, Vladimír Morávek a Anna Davidová, má jedinečné miesto na európskej divadelnej mape.

Viac na: http://www.provazek.cz

 

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.

Pre návštevu platených podujatí Festivalu AMPLIÓN 2021 platí kategória OTP, pre návštevu neplatených podujatí platí kategória Základ.