Divadlo Commedia, Poprad (SK)

ZÁPISKY DÔSTOJNÍKA ČERVENEJ ARMÁDY

Skvelá tragikomédia o tom, čo urobí s hlúpym človekom moc

Nominácia na Amplion Argentum
Program pre mladých a dospelých
nedeľa 17:00 Kultúrne centrum, hlavná sála

Aktuálny sarkastický príbeh na motívy rovnomenného románu Siergiusza Piaseckého prináša svedectvo o ľudskej hrubosti, hlúposti a pokrivenom charaktere. Je to brilantná herecká ukážka toho, čo urobí s človekom moc v kombinácii s primitívnosťou. Tento príbeh napísaný podľa skutočných udalostí neuvidíte nikde inde, pretože Divadlo Commedia ho zdramatizovalo ako prvé a jediné na Slovensku! Obrovská dávka humoru aj cez slzy.

Súbor zarezonoval so svojou citlivou hrou Neprebudený a neskôr pobavil divákov aj Čechovovými jednoaktovkami pod názvom Keď muži plačú už v rámci Mesta kultúry: Banská Štiavnica 2019. Vznikol v Poprade v roku 1968 a desaťročia patrí k špičke slovenského neprofesionálneho divadla, čo dokazuje účasť na celoslovenských prehliadkach aj festivaloch v zahraničí. Commedia je dvojnásobným účastníkom Svetového festivalu divadla v Monaku.

V tomto roku si pripomíname 190. výročie prvého ochotníckeho predstavenia na Slovensku. Aj touto hrou chceme prejaviť úctu práci slovenských ochotníkov.

Viac na: http://www.commedia.sk/