Galéria Kýchania mozgu, Prešov (SK/USA/NL/UA)

ANTIHYBRID

Diagnostika spoločnosti kresleným humorom

Program pre mladých a dospelých

Kaviareň Gavalier piatok 15:00 - 18:00

Kaviareň Gavalier sobota 10:00 – 16:00

„Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať.“  Jan Werich. Vernisáž a komentovaná prehliadka medzinárodnej výstavy svetových karikaturistov ako spomalenie pred klamstvami, dezinformáciami a konšpiráciami. Výstava AntiHybrid odhaľuje informačné manipulácie i totalitných diktátorov a ponúka obranu aj katarziu smiechom. Je odpoveďou na zákernosti falošnej komunikácie, ktorá decimuje ľudí, vyvoláva v nich pocit ohrozenia a strachu, podporuje nenávisť, agresivitu, vytvára podmienky pre chaos, neistotu a spochybňuje dôveru v autority, ktoré riadia spoločnosť, aj v morálne hodnoty. „Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou“, výrok nacistického ideológa Jozefa Goebbelsa je ústrednou ideou manipulácie, ktorá je, žiaľ, platná aj pre súčasný stav našej spoločnosti. Iluminátori, bankári, farmaceutická lobby, armáda, tajné služby aj Baba Vanga. Hľadanie nedohľadateľného v priestoroch vlastnej ilúzie, virtuálnej identity a emocionálneho blufovania. aj toto reflektuje medzinárodná výstava kresleného humoru svetových karikaturistov, ktorá diagnostikuje príčiny a následky vojny informácií, sarkasticky reaguje na blúdenie v komunikačnej hmle a hľadanie objektívnej pravdy. V piatok o 15:00 vás privítame na vernisáži výstavy s komentovanou prehliadkou za účasti vzácnych hostí. V sobotu o 12:30 vám prehliadku výstavy spestria Skeče Pala Seriša. Vyberte si, kedy sa prídete vysmiať hlúposti!

Projekt Antihybrid je podporený Veľvyslanectvom USA a Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva.

Viac na: https://www.facebook.com/brainsneezing/

 

Foto: Bernie Bouton (FR), Willem Rasing (NL), Mojmír Mihatov (HR)

Majiteľ vstupenky berie na vedomie, že na Festivale AMPLIÓN alebo v priamej súvislosti s ním môžu organizátorom poverené tretie osoby zhotovovať rôzne formy záznamu (obrazové snímky, obrazové a zvukové záznamy) napr. na propagačné a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.

Majiteľ vstupenky sa zaväzuje dodržiavať pokyny organizátora a aktuálne hygienické opatrenia ÚVZ SR v súvislosti s pandémiou koronavírusu a ochorením Covid-19 zverejnené na www.korona.gov.sk.