Program

Friday 28. 9. 2018
16:3017:00
promo umelcov + hymna festivalu; PROMO – hudobná pozvánka na koncert kapely Fekete Seretlek (EU)
Trojičné námestieFamily
Panáčik + Slam poetry (SK+CZ)
17:0017:20
hudobná pozvánka na koncert tanečníkov + Majstrovstvá Slovenska
Trojičné námestieFamily
Kremnické divadlo v podzemí (SK)
17:3018:40
šokujúce dramatické gastropolitikum s Jevgenijom Libezňukom
Kino Akademik18+
Kremnické divadlo v podzemí (SK)
18:4519:15
projekcia filmu Čierne dni o okupácii 1968 na zadrôtovanú hlavu
Trojičné námestie12+
Slovenské komorné divadlo, Martin (SK)
*Male-divy-festivalu
19:0020:40
rocková pseudoopera o majstrovstve bezcharakternosti
Amfiteáter (Kultúrne centrum v prípade nepriaz. počasia)18+
D´byt dženerejšn (SK)
19:3020:30
moderné prednesy na tému slobody v neslobode + jam session
Art Café, povala15+
Panáčik (SK/CZ)
*Male-divy-festivalu
21:0022:00
provokatívna tanečná skupina s projekciou na telo, experiment-pop
K-centrum12+
Fekete Seretlek (EU)
22:3023:45
nevídané hudobné divadlo od klezmeru po world music
Art Café, povala15+
Saturday 29. 9. 2018
Teatro Matita (SLO)
10:0010:30
bábkové dobrodružstvo o porozumení medzi zvieratami a ľuďmi
Art Café, terasa/povala6+
The Primitives (BE)
*Male-divy-festivalu
11:0011:45
non-verbálna pouličná hra 3 komikov o oslobodení sa z dospelosti
Areál Starého zámkuFamily
Csángálló (HU)
13:3013:50
pozvánka na koncert kapely s moldavskými a rumunskými skladbami
Trojičné námestie – Trotuár – Art CaféFamily
Divadlo Markeliñe (ES)
*Male-divy-festivalu
14:0014:50
putovné divadlo masiek inšpirované príbehmi mora s nádhernou atmosférou
Areál Starého zámku8+
Kremnické divadlo v podzemí (SK)
14:0016:00
divadelný zážitkový výlet retro-busom do fiktívneho sveta neslobody plný nečakaných situácií, humoru aj napätia
Radničné námestie15+
Karolina Cicha & comp. (PL)
14:5015:10
pozvánka na koncert folkovej kapely s piesňami 9 jedinečných národností
Trotuár12+
The Fifth Wheel (DE/RUS)
15:0015:45
svetová marionetová kabaretná show pre rodiny s deťmi
Kultúrne centrum, Hlavná sála4+
The Primitives (BE)
*Male-divy-festivalu
16:0016:45
non-verbálna pouličná hra 3 komikov o oslobodení sa z dospelosti
Záhrada Skautského domuFamily
UMELCI & OSOBNOSTI (V4)
16:3017:20
spoločný happening kapiel V4 s autentickým výpoveďami svedkov okupácií v krajinách V4, o stratenom čase slobody a na pamiatku obetí anexie Krymu
Trojičné námestie12+
Divadlo Markeliñe (ES)
*Male-divy-festivalu
17:3018:20
putovné divadlo masiek inšpirované príbehmi mora s nádhernou atmosférou
Areál Starého zámku8+
Karolina Cicha & comp. (PL)
17:3018:30
koncert oceňovanej folkovej speváčky v 9 jedinečných jazykoch
Art Café, terasa12+
Slam poetry (CZ+SK)
17:4518:00
pozvánka na Majstrovstvá Slovenska v performatívnej poézii
Trotuár12+
Studio DAMÚZA, Praha (CZ)
*Male-divy-festivalu
18:3019:15
nový kabaret, magický a neuveriteľne zábavný kar na motívy Anny Kareniny
K-centrum15+
Kremnické divadlo v podzemí (SK)
18:4519:15
projekcia filmu Čierne dni o okupácii 1968 na zadrôtovanú hlavu
Trojičné námestie12+
Andrej Bán + OSOBNOSTI (V4)
19:3021:30
neformálna diskusia osobností z V4 o ne/slobode v krízových rokoch 1956, 1968 a 1981 spojená s čítaním z knihy Timothy Snydera: O TYRANII v podaní ukrajinsko-slovenského herca Jevgenija Libezňuka
Art Café, povala12+
Divadelný spolek KAŠPAR, Praha (CZ)
20:0021:10
poctivý remake slávneho kabaretu J. Suchého a J. Šlitra zo Semaforu
Kultúrne centrum, Hlavná sála12+
SLAM POETRY + Monika Potokárová & Dano Žulčák (SK+CZ)
21:0023:00
národná súťaž performatívnej poézie + hudobné duo SND
Archanjel Caffé bar18+
Csángálló (HU)
22:3023:45
pouličná tanečná kapela world music s autentickou hudbou Moldávie a rumunských Gyimese Csángós
Art Café, povala15+
Sunday 30. 9. 2018
Fekete Seretlek (EU)
10:3011:00
zmes tradičných ľudových motívov world music a divadla
Art Café, terasa12+
The Fifth Wheel (DE/RUS)
11:0011:45
svetová marionetová kabaretná show pre rodiny s deťmi
Kultúrne centrum, Hlavná sála4+
Karolina Cicha & comp. (PL) + Víťaz Majstrovstiev SR v slam poetry (SK)
12:3013:15
folková kapela s piesňami 9 jedinečných národností
Trotuár12+
Csángálló (HU)
14:0014:30
rozlúčka pouličnej kapely s moldavskými a rumunskými skladbami
Trojičné námestie – Trotuár – Art Café12+
Kremnické divadlo v podzemí (SK)
15:0015:55
kabaretná groteska inšpirovaná česko-slovenským obrázkovým slovníkom tzv. zákerných slov
Art Café, povala5+
Filmtopia (SK)
*Male-divy-festivalu
15:3017:40
pohľad na tragickú udalosť od režisérov z 5 krajín bývalej VZ
Kino Akademik12+
Slovenské národné divadlo, Bratislava (SK)
*Male-divy-festivalu
18:0019:40
kabaret o dobe, živote a tvorbe Marty Kubišovej, ktorá mala odvahu postaviť sa za svoje názory so skvelými piesňami
Kultúrne centrum, Hlavná sála15+